Płyty uszczelkarskie

Płyty grafitowe przeznaczone do samodzielnego wycinania uszczelek. Pozwalają na idealne dopasowanie uszczelki do wymaganych kształtów.

Czytaj więcej

Biurowiec Sinograf

Spółka Sinograf jest właścicielem nowoczesnego biurowca, mieszczącego się na obrzeżach Torunia. Swoje siedziby znajdują w nim ogólnopolskie firmy.

Czytaj więcej

Instrukcja montażu szczeliw dławnicowych

Szczeliwa dławnicowe cechują się prostą budową i łatwością montażu. Wystarczą podstawowe instrukcje montażowe.

Czytaj więcej

zestaw szczeliw dławnicowych Sinograf

Przewaga uszczelnień sznurowych nad uszczelnieniami mechanicznymi

Wybór najlepszej metody uszczelniania urządzeń często wynika z osobistych preferencji jak i decyzji obiektywnych dokonywanych przez instalatora. W większości sytuacji, wybór dokonywany jest pomiędzy szczeliwem dławnicowym a uszczelnieniem mechanicznym, tj. pomiędzy metodą miękką i wygodną w montażu, a twardą i sztywną. W niniejszym artykule dokonamy porównania możliwości uszczelniania pomp.

Czytaj więcej

makro sznur SBS 600

Wysokowytrzymałe włókna szklane

Starożytni Egipcjanie wykonywali pojemniki z grubych włókien ciągnionych ze zmiękczonego cieplnie szkła. Francuski naukowiec Reaumur, rozważał możliwości formowania drobnych włókien szklanych w szklane tkaniny do wyrobu różnych artykułów już w XVIII w. Ciągłe włókna szklane były wyprodukowane po raz pierwszy w znaczących ilościach poprzez firmę Owens Corning Textile Products w latach 30-tych XX wieku dla wysokotemperaturowych zastosowań elektrycznych. Rewolucyjna i rozwojowa technologia była wciąż ulepszana aż do opracowania produkcji ciągłych włókien szklanych.

Czytaj więcej

zestaw narzędziowy do wymiany szczeliw dławnicowych

Instrukcja Montażu Szczeliw Dławnicowych

Dławnice ze szczeliwem miękkim stanowią podstawowy typ uszczelnienia urządzeń w ruchu obrotowym. Cechuje je prosta budowa, niski koszt wykonania, łatwość montażu i demontażu oraz minimalne ryzyko nagłej awarii. Użytkownicy mają samodzielną możliwość doboru odpowiedniego materiału w zależności od ciśnienia, temperatury i rodzaju czynnika roboczego. Mimo pozornie przestarzałej idei, szczeliwa sznurowe mają szereg zalet, gdyż w większości przypadków zużycie takiego uszczelnienia jest stopniowo sygnalizowane, urządzenia z powiększającym się przeciekiem mogą nadal pracować, obsługa może łatwo przewidzieć konieczność i termin wymiany szczeliwa.

Czytaj więcej

ENERGETAB 2013 z lotu ptaka

Targi ENERGETAB 2013

W dniach 17-19 września 2013 roku w Bielsko Białej odbyły się międzynarodowe tagi energetyczne ENERGETAB 2013. Oczywiście pojawiła się na nich firma SINOGRAF. W imprezie wzięło udział 740 wystawców reprezentujących 18 krajów Europy i Azji. Trwającą 3 dni imprezę odwiedziło ponad 21 tysięcy osób.  Jak co roku imprezie towarzyszyły liczne konferencje oraz seminaria.

Czytaj więcej